The Clapham North – PUB

This post is also available in: English (Angličtina)

Uděláš si menší stop na Clapham North v sobotu večer… Absolutely amazing – prostě neskutečný.

Živé pivo – pumpování

Jsou tu restaurace, bary, hospody, diskotéky…

Nachází se zde několik cocktail barů, které nabízejí alkoholické i nealko cocktaily. Téměř každý podnik má svojí zahrádku, kam chodí kuřáci fajčit. Procházel jsem celou dlouhou ulicí a pozoroval, kolik lidí je v barech, hospodách a restauracích. Můžu říct, že bez rezervace si tu nesednete. Zajímavé jsou i kontroly do barů a hospod. V UK platí, že pokud vypadáte na méně než 25, tak se Vás automaticky zeptají na ID, což je v ČR občanský průkaz. Nicméně další zajímavostí bylo, že Vám dělají osobní prohlídku. Prošacují bundu, kalhoty a některé dámy musely ukazovat i kabelky.

Sharp´s Doom Bar – živé pivo – pumpování piva

Na rohu Claphamu byla typická hospůdka. Venku stálo několik desítek lidí, tak jsem si říkal, že to bude asi dobrá hospoda.

Za barem

A taky, že ano. Strašně moc druhů piv, super barmani a skvělá atmosféra. V tomto podniku dostanete i tzv. živé pivo. Nejsem až tak velký znalec piva, ale bylo mi vysvětleno, že tyto piva nejsou poháněná žádným CO2 nebo něčím podobným.  Je sud – v sudu je čep – čep se vyndá – zasune se do sudu hadice – ta je propojená s výčepním zařízením – čepování piva? Toto pivo se čepuje stejně, jako když máte na chalupě studnu. Pumpování piva.

Speciální nabídka

Nicméně jsem si dal za 150,- Heinekena.  Pokud bych to měl shrnout, za mě ano. V hospůdce se vaří, míchají tu i nějaké cocktaily, podává se tu velmi dobré pivo, skvělý personál, kouzelná atmosféra…

Heineken – 5 liber – 150 Kč

Tuto hospůdku doporučuji

CZ X ENG – fotbal – The Clpham North

Napsat komentář