SmetanaQ Café & Bistro

Kavárna, kde Vám neřeknou ne !

Kavárna, která je vzdálená 8 min od Karlova mostu Vás uchvátí svojí příjemnou atmosférou a hlavně profesionálním personálem.

Tuto kavárnu jsem navštívil celkem dvakrát a nikdy se nestalo, že by něco bylo špatně. Ba naopak. Každá návštěva mě mile překvapila.

Jak jsem již zmiňoval na začátku, při příchodu Vám neřeknou ne. I když je kavárna zcela plná, řeknou, že se uvolní místo během několika minut, že můžete v klidu počkat. To se mi moc často nestává, protože personál nechce další a další lidi. Personál toho má většinou dost a chce si odpočinout, proto zákazníkům, kteří přicházejí spíše říká, že nemají místo a rovnou jim řeknou, ať jdou raději jinam.

Personál jsme probrali. Ale co káva, zákusky a jídlo? Vše hraje, tak jak má. Už si přesně nevzpomínám, z jaké pražírny mají kávu, ale tuším, že to byl Double Shot nebo La Boheme cafe, což už je jedno… Obě tyto pražírny patří mezi nejlepší pražírny v ČR. U samotné přípravy kávy bylo vidět, že personál je perfektně vyškolený a zvládá jak filtrovanou kávu, tak i latte art.

Zákusky, které si zamilujete. Nejen na první pohled, ale i svojí vyvážeností a chutí. Nic extra přeslazeného, přesně tak akorát, aby Vám to hezky hrálo v ústech.

Co se týče samotného jídla, tak zde bych byl trošičku negativní. Ale nejde ani tak o negativitu, že by bylo jídlo chuťově špatné, nýbrž o ingredience. Jsou různé nešvary, že se anglická snídaně podává se sýrem eidam apod, hold každý si to pojme po svém. V této kavárně u anglické snídaně chybělo pár věcí. Neříkám, že by tam mělo být úplně všechno co anglická snídaně má obsahovat, ale slanina, hash brown a žampiony nesmí chybět. Ale je pravda, že každý si to dnes dělá po svém. Takže to neberte nějak špatně, spíše je to jen menší detail, který mi právě na talíři chyběl.

Celkové shrnutí kavárny

Bych hodnotil velmi pozitivně. Dáte si tu velmi kvalitní kávu. Cítíte se tu jako doma, možná ještě lépe, než doma. Jídlo i zákusky jsou téměř bez chyby. Tento podnik bych určitě doporučil všem, kdo budou mít cestu do Prahy a dostanou chuť na něco dobrého.

Napsat komentář