Rosslyn Coffee

This post is also available in: English (Angličtina)

Kdo by čekal, že u černé ovečky – Black Sheep Coffee – se bude nacházet ještě lepší kavárna.

Rosslyn Coffee
Rosslyn Coffee

Ano je tomu tak. V minulé recenzi mi dal barista účtenku, na kterou napsal další tři top kavárny. Řekl mi, že podle něj jsou to nejlepší kavárny v Londýně. Dnes jsem si tedy řekl, že musím zjistit, jestli měl pravdu.

Coffee – Kdo chce kávu – musí dovnitř

Tak začíná dnešní příběh o kavárně s názvem Rosslyn Coffee. Než jsem odjížděl do Londýna, tak mi můj dobrý kamarád Ondřej řekl, aby recenze měly nějaký příběh. Téměř pokaždé píšu, že je super navštěvovat různé podniky a pokaždé si z toho podniku něco vzít. Vždy mi to něco přinese, něco dá a za to jsem strašně moc rád.

Retro menu na zdi
Kavárna v retro stylu
Kavárna v retro stylu

Co mi dala kavárnička Rosslyn? Zeptali se mě, jak mi chutnalo espresso. Každý jistě ví, jak vypadá výčepní zařízení. Zde neteklo pivo, ale voda. A rovnou perlivá a neperlivá. Obsluha se mě zeptala, jakou vodu si budu přát. Za svůj život jsem si asi nikdy nedal perlivou vodu ke kávě, ale dnes ano.

Výčepní zařízení – perlivá x neperlivá voda

Je strašně zvláštní, že i dnes se budu opakovat, ale i z hovn* se dá udělat velká věc. Zase podnik, který nevypadá nejlépe. Menu na zdi, popraskané zdi… Nicméně to má svoje kouzlo. Má to kouzlo, protože zde pracují velmi profesionální baristé, kteří nabízejí velmi, ale opravdu velmi kvalitní kávu.

Mně se to prostě líbí

Ten, kdo čte pravidelně mé recenze, si asi ťuká na čelo a říká si, jak je možné mít podnik, který není uzpůsobený k podnikání. Bohužel na to neumím odpovědět. Sám si říkám, jak je možné, že v ČR jsou strašně přísné podmínky pro otevření podniku a zde ve Velké Británii je to ve všem lehčí.

Doplňkový prodej – kelínky, hrnečky a káva

V kavárně Rosslyn byly tři slečny za barem, které měly na starost obsluhu zákazníků, ale i kávovaru. Tato kavárna nabízela různé dobroty ke kávě. Zajímavostí pro mě bylo značkování kelímků pomocí razítka. Z hlediska marketingu super věc a vyjde to levněji, než potisk kelímků od nějaké firmy.

Domácí výroba

Musím říct, že člověk z ČR by asi do této kavárny nezavítal, člověk si musí zvyknout na prostředí, které v Londýně je a pak může tyto podniky navštěvovat.

Káva – espresso

Pro mě byl celkový dojem z této kavárny absolutně super. Retro styl, velmi kvalitní kávovar + mlýnky, voda, kvalitní káva, velmi kvalitní baristické zástěry pro baristy.

Kávovar
Mlýnky na kávu

Kavárna má na Googlu 173 hodnocení – celkové hodnocení je 4,9 z 5.

Facebook profil byl založen 16.1. 2018 – počet fanoušků je nyní  180.

Ta dřevěná lžička – to je úlet

Tento podnik rozhodně doporučuji

Napsat komentář