Restaurace České Budějovice – úvod – porovnání podniků

This post is also available in: English (Angličtina)

Jak se správně starat o hosta?

Budvar
Budvar

Než jsem začal psát tento blog, tak jsem si obešel pár podniků, abych věděl, jak na tom jsou. Ve většině případů jsem zjistil, že obsluha mě pozdravila, avšak v jedné hospůdce jsem byl Filip Vaněk duch.

Jak se tedy starat o hosty? Na to je velmi jednoduchá odpověď. MUSÍ VÁS TA PRÁCE BAVIT!!!! Určitě jste se někdy setkali s kuchařem a číšníkem, který byl arogantní a choval se neprofesionálně. Ano, protože to dělá, že musí… Benjamin Franklin jednou pronesl, že jediné co se musí, je zemřít a platit daně.

Proč jsou některé restaurace lepší a některé horší?

Vepřové pikantní s rýží
Vepřové pikantní s rýží

Jak se říká – opakování je matka moudrosti. Buď Vás ta práce baví, nebo ne. Od 25.2. 2019 do 3.3. 2019 jsem v Českých Budějovicích zašel do těchto podniků:

Fontána, restaurace u Maxe v Mladém, Restaurace u Kaštanu, Šnyt, Restaurace Honner, Vietnamské bisto v Cinestaru, Masné Krámy,
Hostinec N Zahrádce, restaurace u Divadla.

Rád bych napsal, že horší a lepší podnik je hlavně o personálu a majiteli. Pokud se majitel stará o své zaměstnance, pak dělají práci s chutí.

Čevabčiči s bramborem, cibule - restaurace na Zahrádce v Č. Budějovicích
Čevabčiči s bramborem, cibule – restaurace na Zahrádce v Č. Budějovicích

Šnyt:

Kuchaři se snaží vytvářet moderní gastronomii v hospodě, která je brána spíše jako pivnice, proto bych i já zvolil tradiční česká jídla. Když se hospoda otevírala, byly tam pokrmy přesně určené pro typickou hospodu. Prostředí hezké, obsluha velmi špatná, kromě dvou slečen, co mě vždy obsluhovaly. Sem tam pavučiny na stropě. Celkový dojem nic moc…

Guláš - restaurace na Zahrádce
Guláš – restaurace na Zahrádce

Hostinec Na Zahrádce

Typická hospoda, kam chodí na jídlo lidé z kanceláří, ze staveb, právníci, doktoři zkrátka a dobře veškerá sorta lidí. Personál pozdraví jak při příchodu, tak odchodu. Obslouží Vás velmi rychle. Hotovky jsou zde max do 120,- Mají dle mého názoru nejlepší svíčkovou ve městě. Hospoda je čistá a útulná, vřele doporučuji navštívit v době oběda.

Polévka Kulajda - restaurace na Zahrádce
Polévka Kulajda – restaurace na Zahrádce

Restaurace Fontána

Kuchaři, kteří u práce přemýšlí a proto pizzy a další jídla vypadají skvěle. Číšník, který po pár navštěvách ví, co si dáte k pití. V restauraci mají čisto včetně pokojů, které nabízejí k pronájmu. V létě tato restaurace nabízí letní drinky na zahrádce, která má výhled na náměstí.

Štrůdl
Štrůdl

Restaurace U Kaštanu

Když má člověk kocovinu a potřebuje si někam rychle dojet na jídlo, proč ne…. Nicméně tam nejezděte o víkendu…. Vzpomínáte na Filip duch? Ano už se k tomu dostáváme. Jednou jsem jel s mamkou na jídlo, vešli jsme, pozdravili jsme, sedli jsme si, dvě minuty, pět min…. „Mami, posledních třicet vteřin a zvedáme se….“ No jak to skončilo asi víte. Už mě tu zde nikdo dlouho neuvidí…

Pizza na přání od kuchaře Standy z restaurace Fontána
Pizza na přání od kuchaře Standy z restaurace Fontána
Koleno podávané s křenem. Restaurace Fontána
Koleno podávané s křenem, okurkami, feferonky, hořčice, BBQ omáčka, cibule a dobré pivo. Restaurace Fontána nikdy nezklame, vřele doporučuji!!!

Restaurace U Maxe + Hospůdka U Divadla

Ať vejdete k Maxovi nebo do hospůdky u divadla, vždy Vás pozdraví majitel, protože majitel Vás zároveň obsluhuje. Uctivě Vás pozdraví, jídlo je výborné, rychlá obsluha. Celková atmosféra je velmi příjemná.

Vepřová žebra

Vepřová žebra – Hostinec Na Zahrádce

Restaurace Masné Krámy

Je to nejznámější restaurace v Českých Budějovicích. V „Masnejch“ mají dobré pivo, dobré pochutiny k pivu, ale i tradiční jídla jako je například guláš. Záchody jsou čišté. Obsluha je velmi pozorná a rychlá. Tato restaurace má svoje štamgasty, kteří navštěvují tuto restauraci několikrát do týdne. Ptáte se proč? Všichni štamgasti říkají, že právě v „Masnejch“ se čepuje nejlepší pivo z tanku z celé ČR. Jako negativum pro tuto restauraci bych dal, že personál nezdraví při vstupu do restaurace, ale je to způsobeno velkou koncentrací lidí uvnitř podniku. Lze také zmínit vyhlášku z ministerstva, která nakazuje chodit kouřit mimo prostory restaurace. Lze tedy pochopit, že personál nemůže zdravit každého, kdo zrovna přijde – avšak u stolu Vás vždy mile pozdraví.

Poslední pivo před odletem do Londýna

Napsat komentář