Povídání u kávy – Domov pro seniory Hvízdal

Tak a začínáme….

Jedna fotografie a ještě druhá, ale teď už dost !!!

Dost bylo fotek se mnou 🙂

Dnešní povídání o kávě bylo v Českých Budějovicích v Domově pro seniory Hvízdal. U druhé fotografie mi předává paní ředitelka dárkový koš, jelikož tyto dobročinné akce dělám bez nároku na honorář. Nikdy nic nečekám, ale vždy něco dostanu 🙂 Je to úsměvné. Pro mě je vždy největší dárek, když to klienty domovů baví a jsou šťastní.

Při minulém povídání, které bylo pro dámský klub v domově na Máji jsem ještě neměl všechny pomůcky na přípravu kávy. Chyběl například ruční mlýnek. Dnes jsem ho měl a tak jsem mohl ukázat, jak voní čerstvě namletá káva a jak obtížné je kroutit kličkou.

I přes ty roušky je vidět smích, který tu měl každý z nás…

Paní mi řekla, že přestane pít Jihlavanku, že středně upražená káva z Kostariky voní lépe. Nemohl jsem nesouhlasit 🙂

Ve dvou hodinách nejde ukázat vše, proto se vždy snažím jen o ty zajímavé věci.

Klienti bývají často nervózní a bojí se. To nebyl případ tohoto pána, který si vzal konvičku s našlehaným mlékem a hned šel kreslit. A to se mi na tom strašně líbilo, že se nebál a šel do toho po hlavě, jako ve dvaceti letech.

Pán, který kreslil do kávy připravil výsledný nápoj pro tuto dámu. Poté, co cappuccino dopila, tak jsem se jí zeptal, zda jí chutnalo. Ona mi s úsměvem odpověděla, že dlouho neměla takovou lahodnou kávu.

Zde jsem vytvořil nějaký menší obrázek. Není to dokonalé, protože u kreslení musíte stále a stále kreslit. Padesát nebo sto kapučín denně je ideální stav pro trénink. Já se tomu nyní věnuji pouze rekreačně. V minulosti jsem těch káv dělal i 350 denně, ale ty doby jsou pryč 🙂 Proto jsem rád, že se mi vždy povede alespoň nějaký hezký obrázek. A já do budoucna doufám, že to kreslení nezapomenu a stále se budu posouvat dál. Nicméně to není jen o kreslení do kávy, ale o kávě jako takové. Klienti se vždy ptají na různé zajímavé otázky a já se snažím odpovídat. Jelikož nejsem dokonalý, tak se někdy může stát, že na všechno odpověď neznám. Jsem typ člověka, který když něco neví, tak to hned zjistí 🙂

Kreslení přes šablonu je ideální volba právě pro naše kurzy. Navíc ta skořice úžasně voní.

Moc děkuji, že jsem s Vámi mohl být. Byla to pro mě pocta Vám přednášet něco málo o kávě. Jsem strašně rád, že jste udrželi tak dlouho pozornost. Vaše úsměvy vykouzlily jednomu mladému chlapci také úsměv a ten nebyl malý 🙂 Díky a budu se těšit příště.

Váš kamarád Filip

Pár videí zde:

Napsat komentář