Pomoc potřebným

Každý z nás minimálně jednou v životě pomohl někomu, kdo to zrovna potřeboval.
Ať už se jednalo o jakoukoliv pomoc, vždy jsme z toho měli dobrý pocit. Byla to právě ta pomoc, u které jsme jistě věděli, že má smysl.

Proč jsem se rozhodl založit na svém blogu pomoc potřebným?

Od mých mladých let jsem se snažil pomáhat lidem i zvířatům. Přátelé mi říkali, že je to super, že dělám takové dobré skutky. S odstupem času mi začali sami přátelé dávat různé dary (oblečení, hračky, různé výrobky…) abych je zavezl na místa, kde to potřebují.

Měl jsem možnost být nějakou dobu v Londýně, kde si lidé pomáhají na úplně jiných principech, než u nás. Například na každém rohu můžete vidět charitativní obchod s oblečením a věcmi do domácnosti. Druhý obchod specializovaný jen na knihy. Oba tyto obchody byly pod organizacemi, které dávají výtěžky z prodejů přímo na péči spojené s rakovinou…

Dalším zajímavým postřehem byla rekvalifikace pro lidi bez domova. Jednalo se o kompletní zaučení v kavárenském provozu. Je to samozřejmě o tom, aby daný jedinec chtěl něco změnit ve svém životě. Pokud chce, ostatní se mu pokusí pomoci a začlenit ho znovu do společnosti a normálního života.

Jak pomáhat potřebným?

Každý z nás má jiné možnosti, jak pomoci potřebným. Někdo umí zpívat, někdo vařit a jiný zase hrát na piano. Každý jedinec může do společnosti přinášet kus sebe. A to je přesně to, o co se budu snažit. Spolčovat lidi, kteří mají různé dovednosti, schopnosti a touhy pomáhat druhým. Je jedno, kdo jsi, jde o to, s čím přicházíš.

Zvířata

Pomoc zvířatům bych si představoval tak, že se vždy nakoupí potřebné krmivo, hračky případně se vezme finanční částka na operace a odveze se to osobně přímo na místo, kde to potřebují.

Místa, která chci podporovat nebudou městské útulky a další organizace, které jsou financovány z městských rozpočtů. Chci pomáhat přímo konkrétním osobám, případně spolkům, kteří nemají  sponzory ani financování od města. Chci pomáhat konkrétním případům, nikoliv velkým organizacím apod.

Na každou pomoc bych rád zapojil co nejvíce lidí, aby to mělo smysl. Takže pokud někdo má nápad na pomoc pro konkretní osobu / spolek, tak mi neváhejte napsat.

Dětské domovy, zařízení pro seniory a ústavy pro handicapované

Děti v dětských domovech, senioři v různých zařízeních a handicapovaní nepotřebují rozhodně peníze. Všechny tyto skupiny chtějí zažít radost. Chtějí se smát a vzpomínat na zážitky, které prožili. Stále zmiňuji, že každý z nás má nějaké vlastnosti a dovednosti. Každý může pomoc jiným způsobem.

Někdo umí zpívat, jiný umí malovat další umí vyrábět výrobky ze dřeva.

Rád bych touto cestou oslovil všechny, kteří mají nějaké schopnosti, které můžou předat dál. Rád s Vámi vymyslím výlet a nějakou aktivitu pro tyto zmíněné skupiny.

Myšlenka pro tyto skupiny se zrodila, když jsem viděl video mého kamaráda, který je jeden z nejlepších odborníků přes kávu  v Itálii. Tehdy sdílel na sociální síti video, kde učí kreslit do kávy mentálně postižené. Vždy jsem si říkal, že je to nemožné něco takového uspořádat, ale když jsem to viděl na vlastní oči, tak jsem zjistil, že jde všechno. Reakce postižených mě téměř rozbrečela, protože jsem s úžasem hleděl, jak celé učení ohledně kreslení do kávy prožívají a užívají si to.

Pomoc potřebným jsem se rozhodl založit díky svým přátelům a rodině, kteří mě v tomto podporují. Avšak vím, že je okolo mě hodně lidí, které neznám a mají stejné myšlenky, ale neví jak je zrealizovat.

Proto chci v závěru říci, že pokud Vás napadne cokoliv, co by mohlo pomoci potřebným, tak mě kontaktujte a něco společně vymyslíme a uděláme někomu radost.

  • Veškeré projekty budou zveřejněny na těchto webových stránkách
  • Peníze, které se použijí budou vždy na konkrétní účel
  • Vždy budu vkládat  na tyto stránky fotografie plateb, na které byly peníze použity

Pomáhejme druhým – má to smysl!!!

Filip Vaněk