Notes Coffee Roasters & Bar – nedoporučuji

This post is also available in: English (Angličtina)

Kavárna, díky které jsem se setkal s člověkem, s kterým jsem si 4 roky jen dopisoval.

Vždy, když mám volno, tak se ho snažím využívat na maximum.  Již v minulosti jsem několikrát navštívil Trafalgarské náměstí, které patří mezi největší dominanty v Londýně. Nebylo tomu jinak ani dnes. Tento podnik se nachází cca 3 min pěšky od Trafalgarského náměstí.

Kolem této kavárny jsem v minulosti šel již 2x a vždy měli plno. Takže jsem si vždy řekl, že to nechám na jindy.  Nicméně dnes jsem viděl, že je kavárnička poloprázdná.

Kavárna Notes
Kavárna Notes

Tento podnik jsem chtěl navštívit, protože z venku se tváří jako super kavárna nabízející super kávu.  Objednal jsem si Flat White. Při objednávce mi něco říká slečna, která byla za pultem.  Myslel jsem si, že se v Londýně už domluvím, ale bohužel…  Slečna se mě ptá, jestli si dám kávu zde nebo sebou. Odpovídám, že si kávu dám uvnitř kavárny. Slečna mi v zápětí dává kávu pytlík střední velikosti – uvnitř pytlíku kávová zrna – na pytlíku číslo 9, čísla devět jsem si všiml, až u stolu. Slušně jí říkám, že nechci zrnkovou kávu, že nemám o tento produkt zájem. Slečna arogantně říká, že nerozumím. Já jsem jí řekl, že nerozumím. Abychom se dobrali k nějakému závěru, tak slečna mi dávala pytlík s kávou  – č. 9, kvůli tomu, abych si to dal na stůl, aby obsluha věděla, kde sedím.

Setkal jsem se s tím ve Fast foodech, ale nikdy ne v restauraci nebo kavárně… Na toto téma jsem se ptal zkušených gastronomů a ani ty mi nevěřili, že se toto děje.

Pytlík s kávou s číslem  9
Pytlík s kávou s číslem 9

Po 4 min mi byla donesena káva. Obrázek super, teplota ok. Nicméně to nebylo podle mého gusta.

Hodnotím to kladně, i přes to, že mi káva moc nechutnala. Chápu, že pracovat v tak vytížené kavárně není to pravé ořechové pro zaměstnance, nicméně by se měli chovat slušněji.

Flat White - Latte art
Flat White – Latte art

A celý tento příběh končí tím, že dopíjím kávu a koukám na FB. Vidím, že Gabča je nyní online. Gabča přidala fotku z Oxford Street, což byl kousek od místa, kde jsem se zrovna nacházel.  A kdo je Gabča? Gabča mi kdysi doporučila Barový institut, kde jsem se vzdělával. Je to super člověk, který umí poradit a pomoci, i když jste na druhém konci světa. Po 4 letech psaní, jsme se konečně poznali.

nedoporučuji

Napsat komentář