Největší prohřešky za rok 2019

This post is also available in: English (Angličtina)

Kouření

Ať už se jedná o ČR nebo UK. Všude se kouří…. Tím mám na mysli personál. Sedíte s maminkou na „Václaváku“ na jedné zahrádce…. Ano obsluha hulí hned vedle zahrádky. Mohl bych pokračovat i dalším městem, jako je například Londýn.

Špinavý personál

Nejen špinavý, ale i špatně oblečený. Tím mám na mysli, že si přijde například v nevyžehlené košili apod.

Ubrousky

Špinavé ubrousky na utírání pusy nejsou dobrou vizitkou…

Ubrus

Špinavé ubrusy

Neochotný personál

Velmi arogantní personál. Rok 2019 jsem zažil arogantní personál ve třech zemích… Netřeba více komentovat. Pokud Vás ta práce nebaví, tak jí nedělejte. Pokud máte špatný den, raději do té práce nechoďte. Poskytujete službu, za kterou chcete dýška, proto se podle toho chovejte.

Špatný produkt

Velký nešvar je mít milion minutek v menu. Podle toho to pak vypadá… Proto rada pro všechny, kteří podnikají v pohostinství „Méně je často více“. V letošním roce jsem ochutnal několik mezinárodních kuchyní. A zjistil jsem, že i například kuchař, který se narodil v Itálii, neumí připravit dobrou pizzu nebo lasagně.

Špinavé sklo a keramika

Špinavé hrníčky, podšálky špinavé od kávy, skleničky na víno ohmatané nebo na další skleničce dokonce rtěnka…

Čekání na objednání, čekání na zaplacení, čekání na jídlo a pití

Velmi dlouhá čekací doba na objednání…. Jak jsem již napsal viz. výše. Pokud nemáte den, tak raději do té práce nechoďte. To samé platí o zaplacení a čekání na jídlo nebo pití.

Pití

Ať už se jedná o pivo, cocktail, víno nebo kávu. Vždy by člověk, který to připravuje měl vědět, co dělá.

Čistota

Čistota je podle mého názoru nejdůležitější, pokud podnikáte v pohostinství. Zažil jsem různé příhody. Od špinavé kuchyně až po nehezky vypadající záchody. Takže uklízet!!!

Telefony

Přijdete do restaurace a vidíte obsluhu, jak je na zaneprázdněná na telefonu. Na toto jsem si již zvykl. Nicméně co úplně nesnáším a děje se to všude, jsou telefony v zadních kapsách.

Doufám, že rok 2020 bude trošku lepší a že se ty restaurace zlepší.

Filip Vaněk

Napsat komentář