Něco málo o kávě pro domov seniorů v Českých Budějovicích – Máj.

Psal se únor 2022

Právě únor a jméno Iva Kyselová, Dagmar Dvořáčková a moje maličkost 🙂

Vždy mluvím pravdu a snažím se, aby i ostatní mluvili pravdu. Vše co píši na svém blogu je pravda a nic víc, než pravda 🙂

Dost bylo pravdy….

Tyto dva odstavce jsem napsal, protože by si někteří mohli myslet, že se snažím zviditelnit a snažím se na tom zbohatnout.

Ne, ne, ne….

Vše je trošku jinak

Po mém prvním kurzu kávy pro děti v dětském domově jsem si řekl, že bych se chtěl posunout trošku dál a pomáhat i dalším potřebným lidem.

Jak jsem již zmiňoval výše psal se únor a já oslovil přes internetové stránky organizaci ADRA. Hned druhý nebo třetí den jsem měl telefonát právě od paní Kyselové z organizace Adra. Iva je hlavní koordinátorka pro Jihočeský kraj.

S Ivou jsme mluvili téměř 45 min a probírali různé alternativy pomoci pro potřebné občany. Nejednalo se pouze o kurzy kávy, ale i další aktivity se kterými bych mohl pomáhat v budoucnu.

Káva je prý velmi zajímavá

Abych to trošku zkrátil, tak jsme se dohodli, že se setkáme cca za měsíc a něco společně vymyslíme. Do té doby jsem nevěděl, zda se mi Iva vůbec ještě ozve. No všichni známe, jak to dneska v dnešním světě chodí….

Nicméně Iva se ozvala znovu po cca dvou týdnech a říkala mi, že spolupracují právě s domovem pro seniory a že by byla ráda, pokud bych připravil nějaký kurz právě pro seniory.

Neváhal jsem ani vteřinu

Iva předala mé telefonní číslo paní doktorce Dvořáčkové, která má na starost právě různé aktivity pro klienty v domově.

S paní Dvořáčkovou jsme měli schůzku ve středu a další pátek byl kurz na světě. Líbil se mi přístup, který byl stručný a jasný. Nebylo to žádné, že se mi ozvou, že si to rozmyslí apod. Paní Dvořáčková řekla rovnou, že to tedy zkusíme a to rovnou další týden.

Každý kurz je specifický a je důležité mít empatii k publiku.

V kurzu pro seniorky, které mě pozvaly do svého dámského klubu jsem se snažil vysvětlit různé pojmy týkající se kávy. Probírali jsme různé kávové postupy, kávová zrna, kávové třešně, ale i mé životní události v kavárenském odvětví.

Dámy byly velmi bystré a ptaly se na nejrůznější otázky.

Kromě povídání jsme si ukázali, jak se připravuje cappuccino a Café Latte v domácích podmínkách. Dámy mi prozradily, že lepší kávu nikdy nepily, což mě hřálo u srdce. Pověděl jsem jim jedno malé tajemství a to, že když se káva připravuje s láskou, tak je vždy skvělá.

Samotný závěr

V závěru našeho mini kurzu o kávě jsme si slíbili, že se uvidíme i příště. V dalším setkání budeme točit kličkou u mlýnku na kávu 🙂 ano, ano budeme dělat tzv. alternativní přípravu kávy.

Na příští setkání se moc těším, protože dámy jsou velmi sympatické a byla radost vidět jejich úsměvy.

Už končím…….. Ale ještě bych rád poděkoval paní Ivě a paní Dvořáčkové za to, že mi umožnily uskutečnit tuto událost.

1 komentář u „Něco málo o kávě pro domov seniorů v Českých Budějovicích – Máj.“

  1. Filipe je úžasné co děláš pro radost sám sobě a především, že radost rozdáváš dál! Jsem pyšná na to, že jsi už 4 roky můj kamarád a především jsem pyšná na tebe. 😀😀❤️ Jentak dál. Dělej co tě baví a rozdavej radost.

    Odpovědět

Napsat komentář