Komerční podniky – Costa, Nero, Mc Donald…

This post is also available in: English (Angličtina)

Double cheeseburger se slaninou
Double cheeseburger se slaninou

Jak je známo, v ČR navštěvuje fast foody téměř každý z nás. Určitě jste v poslední době zavítali do Costa Coffee nebo do Mc Donaldu.

Jak je to v Londýně a proč tyto podniky navštěvuje více lidí, než u nás si můžete přečíst v dnešní recenzi o fast foodech a komerčních podnicích.

fronta v Mc Donaldu
fronta v Mc Donaldu

Ptáte se, jak je možné, že v Londýně navštěvuje více lidí tyto podniky? Je to rychlé, levné a pohodlné.

Právě pohodlnost patří dle mého názoru k hlavnímu důvodu, proč v Londýně navštěvuje tyto podniky více lidé, než například v ČR. Hodně restaurací, kaváren a hospod je na principu ohřej a servíruj. Ano existuje také spousta podniků, kde je gastronomie na vysoké úrovni, ale ty musíte hledat nejlépe na google maps apod.  

Pohled přes silnici na KFC
Pohled přes silnici na KFC

Pokud se budeme bavit o kávě, není pochyb, že v Londýně se nachází hodně pražíren, které mimochodem praží velmi dobré kávy. Měl jsem možnost ochutnat kávu z 5 pražíren a téměř u všech mi chutnala. Situace v ČR x Londýn je velmi podobná. Nicméně mi přijde, že v ČR začínají lidé přicházet na to, co je dobrá káva a že káva nemusí být jen hořká.  V Londýně stejně jako v ČR existuje mnoho podniků, kde se dělá komerční káva. Bohužel těch podniků je podstatně více, než lokálních pražíren a kaváren, které produkují velmi dobré produkty.  Myslím si, že do pár let se situace změní a lidé v Londýně začnou přemýšlet jinak.

Coca - Cola
Coca – Cola

Popojdeme kousek dál a vidíme Mc Donald. Jak je již zmíněno výše, lidé nechtějí vařit a tak si raději zajdou do „Mekáče“ Někteří z Vás se mě ptali, jestli také navštěvuji tyto podniky. Můžu říct, že čas od času si zajdu do Mc Donalda v Tooting Broadway. Nenavštěvuji podniky, které můžete vidět na fotografiích, které jsem umístil do dnešní recenze.

Mc Donald z ulice
Mc Donald z ulice

Takže doporučení, jestli ano nebo ne znáte. Fastfoody ano, jelikož se zde najíte za stejné peníze jako v ČR a produkty jsou stejné. Podniky jako Costa, Nero, Starbucks rozhodně NE!!!

Caffe Nero
Caffe Nero
Starbucks
Starbucks

2 komentáře u „Komerční podniky – Costa, Nero, Mc Donald…“

  1. Proč ne Costa , Starbags.? To mě zajima. Je to tam úplně stejne jako v ČR. A tam píšeš ze občas zajdes. Já ne, tak mě zajima proč píšeš ze v ČR Costa Jo a Londýn ne. To bys měl rozepsat. Takhle otázka napadne každého pozornejsiho čtenáře. 😉 a nebo pak na závěr napsat, ze k tento podnikům budeš psát příští blog 😉

    Odpovědět
  2. Zdravím Martino,
    ano stejné to je, protože všechny tyto podniky mají další pobočky po celém světě. Jak píšete výše komentář, proč v ČR ano a v Londýně ne, tak bych rád řekl, že nenavštěvuji ani v ČR tyto podniky. V recenzi jsem se snažil porovnat jaký je rozdíl mezi pražírnou a Costa Coffee. Tyto velké podniky mají svoje velké dodavatele kávy, kteří mají přikázáno pražit kávu velmi tmavou, což není u pražení dobré. Pokud je káva velmi tmavá, jako například v Costa Coffee, vylézají na povrch oleje, které pak vidíte na kávovém zrnu. Zkuste si někdy koupit v obchodě zrnkové kafe a koukněte se, jak je upraženo. Pokud tam uvidíte, že z kávy velézají oleje, tak bych to raději nepil.

    Odpovědět

Napsat komentář