Ko Coffee

This post is also available in: English (Angličtina)

Ten pocit, když píšeš recenzi a náhle zjistíš, že jsi byl v podniku, který je otevřený teprve tři týdny.

Kavárna z ulice

Každému bych doporučil si udělat podobný blog tomu mému. Vím, že nejsem dobrý spisovatel, ale snažím se sdělovat mé pocity, které mám při návštěvách různých podniků.

Koblížky a další dobroty ke kávě

Díky tomu co dělám, poznávám strašně moc nových lidí z různých koutů světa.

V Londýně frčí mrkvové dorty

Nikdy jsem nebyl v jedné části Londýna a tak jsem si řekl, že ji musím navštívit.  Jednalo se stanici metra King’s Cross. Nachází setaké v centru Londýna, nicméně jsem to nikdy nenavštívil a tak jsem si řekl, že to musím zkusit. Vydal jsem se tedy na toto místo. Venku nebylo moc hezky a tak ani má nálada nebyla nic moc. V tu chvíli si pak říkáte, že nemáte ani chuť něco navštěvovat.

Doplňkový prodej – nealko + saláty

Vystoupil jsem a vydal se nějakým směrem.  Samé fast foody, supermarkety…. Nic, co by mě zaujalo. 

Menu

Cesta zpět, ale jiná cesta. Při cestě zpět vidím jednu zajímavou kavárnu, nicméně byla úplně plná. Pokračoval jsem dál. Když cca po 5 min jsem viděl další. Byla nenápadná. Starý styl, který se mi v minulosti nikdy nelíbil.

Retro mlýnek – dekorace

Až zde v Londýně jsem na tento styl změnil názor. Nyní je mi jedno, jestli je kavárna rozpadlá nebo má křišťálové lustry. Nyní vím, že to není celé o vizuální stránce podniku, nýbrž o celkovém dojmu.

I z hovn* se dá udělat velká věc, která může být úspěšná. Jen musíte vědět, jak na to.

retro styl – na polici ( čaje + chai latte)

A co mě tedy potkalo dnes? NE – obyčejná kavárna. Nikdy jsem se nesetkal s tak přátelským přístupem. Kluci se mě slušně zeptali na objednávku. Espresso vyhrálo. Nicméně to espresso mi změnilo život. Říká se, že k vínu se člověk musí propít. Není tomu jinak i u kávy. Dnešní káva patří do top 3 káv, co jsem kdy v životě vypil.

Espresso + voda zdarma

Poté, co jsem zaplatil, jsem se slušně zeptal, zda si mohu nafotit pár fotek. A pak to začalo… Kluci se vyptávali na můj blog. Byli strašně překvapeni, že toto ještě někdo píše. Kluci mi nabídli vodu ke kávě zdarma. Při mém odchodu jsem poděkoval a sdělil, že lepší kávu jsem neměl. Poděkovali a jeden z nich mi napsal na účtenku další tři kavárny, které mám v Londýně navštívit. Řekl mi, že podle jeho názoru jsou to nejlepší kavárny v celém Londýně. Poděkoval jsem a odcházím. Náhle na mě volá jeden z mladíků a dává mi kartičku. Ptám se, o co jde. Vysvětluje mi, že každá 9 káva je zdarma.  Položil na pult kartičku, dal mi na ní 8x razítko a řekl, že doufá, že se brzy uvidíme. To je sakra dobrý přístup.

Kávovar – La Marzocco

Nyní jsem dopsal tuto recenzi a hledám na googlu adresu této kavárny. Na Google Maps ještě kavárna není.  Koukám se na stránky FB a zjišťuji,že kluci otevřeli 23.3.2019. Přeji hodně štěstí a úspěchů v budoucnu.

Kavárna v retro stylu – květiny ve vzduchu
8x razítko a příště mám kávu zdarma + účtenka s další inspirací na příště

Kavárnu doporučuji všema deseti

Napsat komentář