IF Café, Tylovo Náměstí

Jedna ze tří kaváren, které patří nejlepší české cukrářce.

Dlouho jsem přemýšlel, jak napsat tento článek….

Začneme u sladkého. Bylo vidět, že se zde u práce přemýšlí a že to paní majitelce dalo hodně práce, než to dotáhla na takovou úroveň, kterou to dnes má. Samotné výrobky přímo vybízí k tomu, aby jste si něco sladkého dali. Pracuje se zde se surovinami té nejvyšší kvality. Kvalita je zde na prvním místě. Tomu bohužel odpovídají i ceny. Nicméně, pokud patříte mezi špičku a děláte to nejlepší, co se zde dá pořídit, musíte tomu dát i určitou cenu. Někteří lidé píšou na tyto podniky recenze právě o vyšších cenách. No mají pravdu… Dort v obchodě si koupíte za 50 Kč, ale už nevidíte, co v tom dortu je. Lidé už nevidí, že je kavárna v centru Prahy, že se zde platí nájem, mzdy….. Proto za mě musím říct, že s cenou výrobků souhlasím a nemám s ní problém.

Obsluha: Nyní se usmívám, protože si říkám, že paní majitelka musí slečny platit zlatem. Usměvavé, milé, hezké a inteligentní. Asi takhle bych to shrnul. Slečny nebyly zkažené tou dnešní arogancí, která je dnes na každém rohu. Bylo vidět, že mají pokoru a práci dělají srdcem.

Interiér: Jednoduchý, ale přitom elegantní. Dřevěné, ale i mramorové stoly byly vkusné a hodily se do interiéru této kavárny. Prosklená kuchyně mě přímo fascinovala. Seděl jsem přímo před ní a tak jsem měl možnost sledovat práci v kuchyni.

Co se týče samotného personálu kuchyně i v kavárně, tak musím pochválit všechny, kteří zrovna byly na směně. Kuchaři měli čisté rondony a obsluha čisté zástěry a košile.

Káva, kterou jsem si objednal nebyla špatná, ale měla by být připravená trošku jinak. Pokud je všechno top, tak i káva by měla být na té nejvyšší úrovni. Teplota kávy v pořádku, ale Flat White byl naservírován do velmi velkého hrnečku. Byl to hrneček, který se zde používá i na cappuccino. Nicméně cappuccino a Flat White jsou dva rozdílné kávové nápoje,a proto by měly mít i odlišný porcelán. Flat White by měl být servírován do menšího šálku, než je například cappuccino. Dále bych doporučil navštívit kurz malování do kávy, protože to zvedne ještě více na popularitě kavárny.

+

  • Lokalita
  • Příjemný personál
  • Jednoduchý, ale velmi hezký interiér
  • Nejvyšší kvalita cukrářských výrobků
  • Čistota personálu
  • Čistota v kavárně

  • Špatně připravená káva

Tento podnik doporučuji

Napsat komentář