Holy Shot Coffee

This post is also available in: English (Angličtina)

Chceš přispět na chratiu? Contactless za 90 Kč.

Holy Shot z ulice
Holy Shot z ulice

I v tomto je výjimečná další kavárna, kterou mi doporučil jeden z baristů z kavárny Ko Coffee. Jistě si pamatujete, že mi napsal na účtenku tři kavárny, které musím navštívit. Jednu máme za sebou, a proto se vydávám do další, která nese název – Holy Shot Coffee.

RETRO
RETRO

Nevím, čím to je, ale přijde mi, že jsou všechny kavárny stejné. Tím myslím retro styl. I v této dnešní kavárně je všechno staré a retro. Nicméně musím znovu říct, proč ne…. Pokud zde dostanu super produkt, tak ať to vypadá, jak chce.

Espresso

Jelikož mi kavárna byla doporučena, objednal jsem si espresso. Bylo velmi dobré, mělo ovocné tóny. Cenově to vycházelo cca na 65 Kč.  Za ty peníze super.  Zajímavostí některých lepších kaváren je, že nabízejí filtrovanou kávu. Z fotky můžete vidět, že v této kavárně měli zrovna na mlýnku Ethiopii a Kolumbii.

Dnes mám pro Vás tři zajímavosti.

První zajímavostí je kávovar. Téměř v každém podniku je značka La Marzocco. Měli jsme možnost vidět i lepší značky, nicméně tato značka zde v Londýně převažuje.

Kávovar - La Marzocco
Kávovar – La Marzocco

Druhou zajímavostí je keramika. Setkávám se s ní dnes a denně. S touto keramikou, která je i v této kavárně jsem měl možnost pracovat. Jedná se především o šálky na kávu, podšálky a talíře. Bylo mi vysvětleno, že například talíř stojí cca 300 Kč, ale vydrží velmi dlouho. Proto zde investují do lepšího materiálu, než aby kupovali například šálky každé tři měsíce.

Help bring homeless people in from the cold
Help bring homeless people in from the cold

Třetí zajímavostí v této kavárně bylo přispívání na charitu. Vedle platebního terminálu, byl umístěn další terminál s předvolenou částkou na tři libry. Stačí přiložit kartu a je hotovo. Tři libry poté putují lidem bez domovů. Tato myšlenka se mi líbí. Celá Velká Británie je velmi dobrosrdečná.  

Menu
Menu

Co mě v této kavárně dostalo, bylo piccolo. Mnoho z nás ví, že piccolo neexistuje. Což to je jedno, jestli existuje nebo ne. Nicméně jestli piccolo znamená málo/malý – tak proč mám platit víc, než za espresso, které je větší. No nic jdeme dál….

Jako v pralese
Jako v pralese

Kavárna byla jako džungle. Všude samé květiny. Připadal jsem si jak v 90. letech v paneláku na chodbě. Všude kytky a staré dřevěné police. V této kavárně nabízeli ke čtení několik desítek knih.

Knihy + kaktus
Knihy + kaktus
Voda zdarma - doplňkový prodej - kotlíkyna polévku
Voda zdarma – doplňkový prodej – kotlíkyna polévku

Vedle knihovny byl regál, kde byly vystaveny různé věci k prodeji. Jednalo se především o take away kelímky, kávu, různé potřeby pro přípravu kávy – aeropress, ruční mlýnek Porlex, V60 a jako poslední…. No píšu recenzi, koukám na fotku, co kavárna nabízí, když náhle z fotky zjistím, že tam má kavárenského průvodce po Londýně. No super…. Takže se do této kavárny musím brzy vrátit a zakoupit tuto knížku, abych měl další inspirace. To je tak, když si člověk vychutnává dobrou kávu.

Všude samá květina

+

 • Kvalitní káva
 • Ochotný personál
 • Doplňkový prodej
 • Brunch
 • Filtrovaná káva
 • Přispívání na charitu
 • Atmosféra
 • Voda ke kávě zdarma
Filtrovaná káva
Filtrovaná káva


Juntový pytel
Juntový pytel

 • Vyšší cena za polévku
 • Dekorace
 • Předzahrádka
Coffee
Coffee

Tento podnik doporučuji!!!

Napsat komentář