Hermanos – Colombian Coffee Roasters

This post is also available in: English (Angličtina)

Člověk se cítí jak v Kolumbii

Hermanos z ulice

To je tak, když člověk jede metrem a zapomene vystoupit. Pak Vás metro doveze až na zastávku Bethnal Green a vy si říkáte, co tu budete dělat.  Jelikož platím měsíčně šest tisíc za dopravu, tak toho musím využít. Sedám proto na autobus a vydávám se do neznáma. Koukám z okénka autobusu a vidím divnou čtvrť. V duchu jsem si říkal, že jsem docela rád, že sedím v tom autobuse.

Pražičká kávy
Pražičká kávy

Krok vpřed a je tu Columbie. Všude samé juntové pytle, staré stoly, květiny… Nikdy jsem nebyl v Kolumbii, ale nejspíše to vystihuje tuto zemi.

Krásný stůl, každá židlé jiná
Krásný stůl, každá židlé jiná

U pultu si objednávám espresso za poslechu pražičky, která zrovna pražila kávu. Co mě zaujalo, že u pultu byla vystavena různá mléka.  V každé recenzi se snažím napsat něco, co je nezvyklé a co by mohlo být přínosem. Dnes jsou to právě tyto mléka. V celé Velké Británii se hojně konzumuje káva. V ČR je zvykem, že při přípravě cappuccina nebo latte používáme 3,5% mléko. Právě 3,5% je ideální procento pro vyšlehání správné mléčné emulze. V dalších případech se můžeme setkat s tím, že se v různých kavárnách přidávají různé sirupy (vanilka, kokos, oříšek, karamel…) Tady je to trošku jinak. Musíte být tak šikovný barista, že našleháte pěnu i z 1,0% mléka. Téměř všude nabízejí různé příchutě mléka s odlišným procentem tuku.  O jaká mléka se jedná? Ovesné, sojové, mandlové, kokosové. Dále si můžete vybrat z klasického mléka – nízkotučné, polotučné, plnotučné. Sečteno – podtrženo = 6 – 7 druhů mléka.

Mléko
Mléko

Káva mi velmi chutnala. Bavil jsem se s panem majitelem, zda je obtížné dostat surovou kávu do Londýna. Říkal, že ne. Nicméně mi také prozradil, že musíte vědět, s kým obchodujete.  Kromě majitele, zde byla i slečna baristka. Vyprávěla mi, že má velmi dobrou kamarádku, která žije v Brně a že jí musí brzy navštívit. Uvnitř podniku byla pražička na kávu, která byla schopná pražit 1kg kávy.

Juntové pytle
Juntové pytle

Doplňkový prodej zde nechyběl. Prodávala se zde čerstvě upražená káva. K výborné kávě patří i něco na zub – dorty, koblížky a jiné mlsání.

Sladké pečivo
Sladké pečivo

Musím říct, že můj celkový dojem je fajn. Dnes poprvé vidím podnik, který má i pražičku kávy. Za mě palec nahoru. Slečna baristka připravovala kávu podle oficiálních standardů. Pracovní plochu včetně kávovaru měla v pořádku. Káva zde stála do 90 Kč. Mé espresso cca 65 Kč. 

Menu
Kolumbie úplně všude
Kolumbie úplně všude
OSB deska... smích
OSB deska… smích
Kávovar

Tento podnik doporučuji

Napsat komentář