Hemingway Bar

Recenze píšu nyní, že v podnicích hodnotím pozitiva a negativa. Když jsem byl v Londýně, tak jsem se trošku více rozepisoval, protože zde byly podniky vždy něčím odlišné.

Dnes si říkám, že psát recenze je docela dřina a stojí to hodně času. Je fajn, když navštívíte různé podniky, napíšete jim negativa, ale i pozitiva a dostanete od nich reakce, že jsou rádi i za negativní hodnocení. Většinou mi děkují, že jsem jim to napsal a také hned odepisují, že tyto negativa dají do pořádku.

Po dlouhé době se chci trošku rozepsat o jednom baru, který je v centru Prahy.

Interiér baru
Příprava dvou Negroni – jeden z Bombay a druhý z Hendrick´s

Začal bych tím, že Vás u vstupu pozdraví. Ne jeden člověk, ale pozdraví Vás všichni, kteří jsou za barem, ale i ti, kteří obsluhují na place.

Barman, který mi připravuje Negroni

Jak jsem již v úvodu zmiňoval všichni Vás pozdraví. Po mém usazení na barovou židličku se mě zdvořile s úsměvem barman zeptal, jak se dneska mám. Noooo a já hned věděl, že i kdybych dostal špatně připravený drink, tak budu mít lepší náladu a asi by mě ten drink netrápil. Protože v dnešní době přístup k hostovi je více důležitý, než samotný produkt.

Samozřejmě, že všichni poznáme spálený steak nebo nesprávně připravený steak.

Ale pokud si s Vámi bude barman povídat a připravovat drink, vy nemáte šanci poznat, zda ho připravuje dobře – pokud tedy nemáte dostatek informací a znalostí v tomto oboru.

V prosinci minulého roku jsem hodnotil jeden z nejlepších barů v Dublinu, kde mi barman připravoval cocktail Negroni. Když jsem poté napsal recenzi, že příprava cocktailu by měla být v míchací sklenici, tak byl dotčený a řekl mi, že nemám pravdu. Tento drink byl tehdy připravený následovně:

 • Sklenička – do skleničky se nalil Gin, Campari a Vermouth
 • Do skleničky se přidal led
 • Jednou se to zamíchalo lžičkou a bylo hotovo
Bombay, Campari, Antica Formula

V dnešním baru to bylo všechno jinak….

Dal jsem si Old Fashioned. Barmanovi říkám, že ho chci z Woodford reserve. Sám byl překvapený, že volím tento bourbon, protože je to jeden z nejlepších bourbonů, který se hodí právě pro tento cocktail, který vznikl v USA za prohibice.

Barman mi ho připravil přesně tak, jak se to má připravovat.

Takže za mě musím říct, že super.

Při přípravě cocktailu vidím, že zde nemají obyčejné kostky ledu, které známe z běžných výrobníků ledu v hospodách nebo barech.

Kostky byly podobné velikostně těm, které jsem používal v Londýně u Gordona Ramsayho. Tyto specifické kostky vyrábí výrobník ledu se značkou Hoshizaki. No a tak se ptám barmana, co je to za výrobník ledu a on mi řekl, že je to právě Hoshizaki. V duchu si říkám, že to není možné, že by v ČR někdo měl tak drahý výrobník ledu, ale opak byl pravdou. Opravdu to byl on.

Cesta na toalety

Dnes jsem na toaletách nenašel vůbec nic, co bych mohl hodnotit negativně. Po celém dni je to první podnik, který je bezchybný.

První drink byl bezchybný a já se konečně cítil, že jsem v baru, který ví o čem celý tento gastro obor je.

Proto po prvním cocktailu dostávám chuť ještě na jeden. Tentokrát italské Negroni.

Budete si přát nějaký speciální gin a vermouth?“

„Ano prosím.“

Neváhal jsem a zvolil kombinaci – Bombay Saphire, Antica Formula a Campari – pro mě nejlepší kombinace na tento lahodný italský cocktail.

Příprava byla bezchybná jako u Old Fashioned.

A samotný drink? Jak jinak, než super lahodný a prostě top top top!!!!

+

 • Nejprofesionálnější obsluha z ČR pro rok 2020
 • Kvalitně připravené cocktaily
 • Lokalita centrum města
 • Nádherný interiér, který nebyl přeplácaný různými dekoracemi
 • Čistota v baru, ale i na toaletách
 • Profesionální přístup k práci
 • Hoshizaki výrobník ledu = nejlepší možné kostky ledu
 • Velké znalosti z oboru barmanství
 • Rozsáhlý výběr produktů
 • Dárek na cestu v podobě Fernetu Branca Menthe

 • Barman by se při shakerování mohl více usmívat 🙂 Ale to už jsme probrali a následně se celou mojí návštěvu při dalších přípravách usmíval.
 • Vyšší ceny, ale za kvalitu a ten nejlepší přístup k práci se platí. „Pokud chceš to nejlepší, musíš si za to zaplatit.“
Závěrečné hodnocení

Tento podnik doporučuji

Napsat komentář