Desatero

This post is also available in: English (Angličtina)

1. Obsazenost

Jaká byla návštěvnost, když jsem podnik navštívil? Proč mě zajímá obsazenost? Vstoupím do restaurace, která je prázdná – tři servírky si hrají na telefonu – obslouží mě až za deset min. Plná restaurace, jeden číšník, který se snaží obsloužit co nejefektivněji zákazníky a při příchodu ke mně se mi omluví, že kolega onemocněl a on musí být v práci sám.

2. Pozdrav

Pozdraví obsluha, když vstoupím do podniku? A jak se na mojí návštěvu bude tvářit?

3. Čas obsloužení

Za jak dlouho budu obsloužen? Může se stát, že si mě nikdo nevšimne?

4. Servis

Položí nebo hodí produkt na stůl? Budete ochutnávat víno? Dobrou chuť…

5. Produkt

Chtěl jsem steak medium, ale je propečený. Dal jsem si cappuccino a spálil jsem si pusu. Na stůl mi přistála pizza, která byla úplně spálená. Dal jsem si Cuba libre, ale dostal jesm vodku s džusem. I tyto extrémní situace jsem zažil, proto je důležité umět se ozvat, když něco není v pořádku.

6. Zpětná vazba

Je s Vaším jídlem vše v pořádku? Pokud není, jak bude obsluha reagovat? Dokáže kuchař uznat svojí chybu, když špatně připraví porkm? Dokáže barista uznat chybu, že jsem si popálil pusu, kvůli špatně našlehanému mléku, které mělo teplotu 90°C místo max 65°C.

7. Upselling

Nabídne po jídle obsluha nějaký další produkt? Zákusek, kávu nebo digestiv?

8. Zaplacení

Mám platit 99,- ale na účtence je 150,- Vrátí mi na obdrženou částku správně? Pokud hned nedám tips neboli dýško, budou se tvářit kysele a znechuceně?

9. Rozloučení

Řekne mi obsluha nashledanou, přejeme Vám hezký den nebo děkujeme za návštěvu?

10. Čistota

Bude umaštěný stůl? Sklenice na víno od rťenky? Na stropě jedna pavučina za druhou? A co teprve WC? Čistota nám může napovědět mnohé…