Carpo – Nuts, Chocolate & Coffee

This post is also available in: English (Angličtina)

Na Londýně mám rád to, že nikdy nevím, co mě čeká.

O tom je i dnešní recenze, která je nedaleko Piccadilly Circus – centrum Londýna. 

Dózy s kávou
Dózy s kávou

Mám vždy strašnou radost, když narazím na něco nového. To se stalo i dnes.  Nedaleko metra se nachází krásná kavárna s cukrárnou. 

Různé druhy ořechů
Různé druhy ořechů

Vejdete do kavárny a náhle vidíte cca 2,5 metrů vysoké dózy, které jsou naplněné kávou, která je z různých koutů světa.  Už to je dle mého názoru velmi originální. Když se na kávu podíváte lépe, tak zjistíte, že je upražená velmi dobře – hlavní bylo, že nebyla přepražená, což je pro UK typické.  Jednalo se o kávy z Ethiopie, Columbie, Papua Nová Guiena, směs na espresso, káva bez kofeinu, řecká káva.

Vše důkladně zabaleno – brandovaný sáček – Carpo
Různé typy medů

Co se například v ČR moc nevidí, jsou dva mlýnky, které se používají součastně. V jednom mlýnku máte 100 % kávu z Columbie a na druhém například espresso směs. Proto dózy s kávou byly vybaveny jednoduchým systémem. Zatáhnete páku nahoru – dóza začne sypat kávu například do mlýnku.

Med

Dnes vyhrálo espresso, které mi moc chutnalo. Ke kávě mi slečna přinesla kousek čokolády – propagační prodej. Toto místo nabízí vše, na co si člověk vzpomene.

Espresso – i cukr nese značku Carpo
Různé druhy čokolády
Čokoláda úplně všude

Oříšky, med, strašně moc druhů čokolády, zákusky, pistácie, cashew, mandle….  Nikdy jsem nic podobného neviděl. Všechno bylo v juntových pytlech.  Říkám si, že je to jako sen, čokoláda, oříšky dobrá káva.  Dvě slova – super koncept.

Dárkové krabičky – opět brandované

Tento podnik byl po mém příchodu téměř plný. Další lidé přicházeli z ulice.

Různé typy ořechů – vše pečlivě uloženo v juntových pytlích

Nikomu nevadí, že v tomto podniku nejsou ani toalety. Mně taky ne, protože zde byla skvělá atmosféra, super produkty a chovali se ke mně slušně.  Cenově vycházela káva na cca 100 Kč. Jako v minulé recenzi se nedivte tomu, že take away je levnejší varianta, než když si kávu dáte přímo v podniku. Rozdíl je cca devět korun.

Ráj na zemi

Doporučuji všem, kteří budou mít cestu do centra, aby navštívili tento podnik.

A recenze končí zase čokoládou

Napsat komentář