Bliss Cafe

This post is also available in: English (Angličtina)

Příběh o této kavárně začal jednoho krásného dne, když jsem se rozhodl navštívit tenisové kurty na Wimbledonu.

Vejce
Vejce na hniličku

Bylo pondělí a já jsem konečně nemusel do práce. Vstal jsem z postele a říkal jsem si, co budu dělat. V úvodu jsem psal, že byl krásný den, ale jak je známo v Londýně jenom fouká a prší.

Cappuccino
Cappuccino

Jelikož bydlím od Wimbledonu cca dvacet min pěšky, tak jsem si vzal autobus a následně jsem se svezl jednu zastávku metrem.  Když jsem vystoupil z metra, tak cca po 300 metrech jsem prošel okolo prosklené kavárničky.  Přes sklo jsem nahlédl do interiéru. Kavárna byla téměř plná a já si řekl, že se tam podívám a dám si kávu.

Ovocný salát

Jelikož jsme v Londýně a ne v ČR, tak ve většině případů platí, že si musíte jít objednat k barovému pultu. Šel jsem tedy poprosit o jeden Flat White. Po ochutnání jsem si řekl, že tato kavárna to dělá jinak.

Neváhal jsem a šel za obsluhou, která mi připravovala nápoj. Zeptal jsem se, jak je možné, že káva chutná jinak, než v konkurenčních podnicích. Slečna baristka mi řekla, že mají kávu z jedné lokální pražírny, která je nedaleko Wimbledonu.

Café latte
Café latte

Mimo kávu se zde prodávají i pokrmy. Když jsem je zahlédl, musel jsem si je vyfotit.

Když jsem začal fotit, tak mi jeden chlapík od pultu říká, to jsou naše Bliss lívance. No chlapík byl majitel kavárny a sám za pultem připravoval kávové nápoje. Sdělil mi, že v kavárně dělá i jeho žena a dvě děti. Řekl jsem si wow, to jsem za můj život nikde neviděl. Manžel za barem, paní majitelka v kuchyni a dcery na place.

Vejce Benedikt
Vejce Benedikt

Pokud bych měl něco vytknout, tak jsou to dvojí velikosti na kávové nápoje. (large and small)

Káva při extrakci
Káva při extrakci

Vím, že je to typické pro Velkou Británii, že je malé latté – velké latté, malé cappuccino – velké cappuccino apod.  Nikdy jsem nechápal, proč se dělají malé a velké a proč má mléčná emulze (mléčná pěna) při našlehání třeba 90°C. V pár podnicích jsem se jim snažil říci, že při této teplotě se ztrácí sladká chuť mléka, ale odpověď byla, že to tak lidé chtějí….

Lívance s borůvkovým přelivem
Lívance s borůvkovým přelivem

Blis Cafe doporučuji

Zastřené vejce, avokádo, cherry rajčata, pesto, toast

Zastřené vejce, avokádo, cherry rajčata, pesto, toast

Napsat komentář